Vytisknout tuto stránku

Sortiment k nezaplacení… ….aneb minizahrádka na prodej.

(2 hlasů)

K čemu jsou dobré plechové obaly?

No, dáme do nich hrnkovou květinu, ne? To jistě, tak to udělá každý.

Ale zkusili jste už připravit něco zajímavějšího? Dekorační obaly jsou perfektní příležitostí kdy můžete pustit fantazii na volno . Využijte obaly jako základ pro aranžmá vytvořeného seskupením hrnkových nebo umělých květin. Tvoříte takové malé zahrádky v plechovém květináči, misce nebo v dřevěném truhlíku. Je to jednoduché, vyberete 3 – 4 druhy hrnkových květin a umístíte je do nádoby. Jelikož se hrnkové květiny prodávají v plastových květináčcích, které se dají snadno zmáčknout, dobře se tak skupinka rostlinek do nádoby vejde. Nežádoucí prázdná místa zakryjte trochou sisálu, mašličkou z lýka nebo papírové stuhy. Ještě můžete doplnit nějakým dekoračním detailem, jako jsou různá srdíčka, ptáčci atd. Vnitřek nádob je většinou vyložen igelitem, takže je možno květiny i zalévat. Pokud náhodou ne, tak stačí vložit mikrotenový sáček nebo kousek celofánu.

Na co je potřeba pamatovat při přípravě těchto kompozic:

Vybírejte květiny jak z pohledu aranžéra, tak okem zkušeného zahradníka. To znamená myslet na to , aby alespoň jedna rostlinka byla převislá, nebo jinak prostorová a zakryla spodní části květináčků Dále alespoň jedna rostlinka kvetoucí, která dodá aranžmá barvu. Ostatní komponenty vybírejte tak, aby se vhodně doplňovaly struktury lístků a různé odstíny zelené. Kombinujte rostlinky jak strukturálně tak barevně, a vezměte v úvahu i celkový tvar a styl aranžmá.

Zkušenost zahradníka vám napoví, jak rostlinky zkombinovat vzhledem k jejich potřebám . I když je dobré mít na paměti, že takto připravené kompozice nejsou primárně určeny pro pěstování hrnkových květin, ale plní funkci převážně estetickou jako dárkový sortiment. Takže se tím zase tak moc netrapte. Naučte své zákazníky, že i hrnkové rostliny jsou zboží s omezenou životností a neočekává se od nich, že si je obdarovaný bude doma pěstovat léta. Jsou určené především pro momentální potěchu oka.

Nynější období je perfektním časem pro tento druh sortimentu.

Má několik nesporných výhod:

  • jeho příprava je rychlá
  • snadno vytvoříte mnoho produktů na prodejnu v krátkém čase
  • je to sortiment, který je zároveň i dekorací prodejny
  • je snadné vytvářit několik stejných kompozic, což je pro prodej vždycky výhoda.
  • a naopak z několika málo druhů hrnkovek vytvoříte více druhů kompozic
  • každý týden, nebo den budou kompozice jiné, podle toho co nakoupíte
  • nevyžadují příliš velkou údržbu
  • jestliže se některé kompozice neprodávají, snadno je překombinujete a znovu vystavíte na prodejně.

Přejeme kreativní myšlení a dobré prodeje.

V nabídce máme tyto a mnohé další plechové i dřevěné nádoby a obaly.

Číst 3216 krát